En Popüler Telegram Botları

Günümüz de bir çok mesajlaşma platformu mevcut. Ancak gözlemlerimiz sonucu en verimlisi Telegram. Siz Telegram kullanıcıları için oldukça faydalı bir yazı hazırladığımızı düşünüyoruz.

En popüler Telegram botları, ile grubunuzu/kanalınızı daha güçlü bir hale getirebilirsiniz. Telegram’da yüzlerce bot olabilir ancak tüm botlar verimli çalışmaz. Bu yüzden en verimli ve özellikli botları derlemeye çalıştık.

Hemen aşağıda güncel ve en çok kullanılan botları ve bilgilerini bulabilirsiniz. Dilerseniz kendi grubunuza bot eklemesini gerçekleştirebilirsiniz.

Telegram Botları

  1. Rose Bot

Rose Bot, sizin için en kullanışlı botlardan birisi olabilir. İçerisinde grup ve kanal için bir çok özelliği barındırır. Kendinize özel ayarlayacağınız komutlar ile chatbot görevi gören Rose, sizin için her an çalışır.

Ayrıca grubunuz için güvenlik önlemlerini de otomatik olarak gerçekleştirir. Sizi gereksiz kısımlar ile yormaz, sade ve anlaşılır kullanım biçimi mevcuttur. Ayırca Türkçe dil desteği ile çeviri yapmanızı bir kenara atar.

Kısaca Rose sizin yerinize her şeyi yapabilecek konumdadır.

  • Rose Bot Nasıl Kurulur ?

Rose Bot, kurulumu oldukça basittir. İlk olarak grubunuz ve ya kanalınıza girin. Gruplar için (Üye Ekle) Kanallar için (Abone Ekle) kısımlarına dokunun. Kişi arama kısmına Rose Bot yazın ve grubunuza ekleyin.

İşte Rose Bot kurulumu bu kadar kolay geriye kalan kısımları Rose Bot’un size yazacağı mesajdan ayarlayabilirsiniz.

2. Combot

Listemizin ikinci sırasını Combot alıyor. Combot diğer botlardan biraz daha farklı çalışmakta. Combot kendine özel kullanım paneli ile çalışıyor, istediğiniz bot ayarlarını panel üzerinden yapabilirsiniz. Combot yarı ücretsiz bir bottur, mevcut üye sayınız belirli kısıtlamayı geçerse para ödemeniz gerekir.

Combot‘u grubunuza eklemek tıpkı Rose Bot gibi kolaydır. Ayrıca panel üzerinden de bot kurulumunu yapabilirsiniz.

Combot grubunuz ve ya kanalınız için bir çok özelliği size sunuyor. Özellikle grup güvenliği konusunda oldukça kaliteli diyebiliriz. Grubunuza karşı yapılan link saldırıları, bot saldırıları gibi durumlardan sizi korur.

Combot Free versiyonunda bazı özellikler kapalıdır eğer tüm özelliklere erişim sağlamak isterseniz ücretli Pro versiyon kullanmanız tavsiye edilir.

Bu yazımızda en popüler iki botu sizlere sunduk. Farklı botlar araştırmalarımızdan sonra buraya eklenecektir.